Hoka Challenger ATR 7 Men Olive Green i gruppen Skor / LÖPNING / Trailskor hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (1134497Olivr)
Hoka Challenger ATR 7 Men Olive Green
Hoka
Favorit

Hoka Challenger ATR 7 Men Olive Green

Hoka Challenger Atr 7 - Hybridskon som fungerar för all typ av löpning & promenad. 
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Upptäck nya höjder med Hoka Challenger Atr 7. Denna sko är designad för terränglöpare som kräver prestanda och komfort. Med en balans mellan dämpning och respons ger den lätta mellansulan en smidig löpupplevelse, medan den slitstarka yttersulan ger överlägset grepp på stigar, klippor och varierande underlag.

    Challenger Atr 7 är inte bara funktionell utan också bekväm. Den anatomiska passformen ger en säker och stabil känsla, medan ovandelen andas och håller dina fötter svala. Skon är byggd för att hantera de tuffaste terrängutmaningarna och ger samtidigt en optimal löpupplevelse.

    Oavsett om du är en erfaren terränglöpare eller just börjar utforska stigarna, kommer Hoka Challenger Atr 7 att ta ditt löpande till nästa nivå. Ge dig själv fördelen med en sko som kombinerar prestanda, komfort och hållbarhet och utforska världen med självförtroende och stil.

    • Specifikationer
    • Artikelnummer: 1134497Olivr , 1134497Olivr
      Läst: Normal
      För vem: Herr
      Vattentät: Nej
      Årsmodell: 23/24
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Se fler varor

    Hoka Arahi 7 Wide Women Black/White
    2000 kr
    Upplev den perfekta balansen mellan stöd och komfort med Hoka Arahi 7 Wide, speciellt designad för löpare med pronation och extra breda fötter.
    Hoka Bondi 8 Women Purple
    2200 kr
    Version 8 av Hokas klassiker, som fungerar lika bra som sneaker som på löppasset/promenaden.
    Hoka Challenger 8 GTX Men Asphalt Grey/Varsity Yellow
    2500 kr
    Hoka Challenger 8 M GTX är en mångsidig trailsko med vattentätt skydd som ger dig smidig komfort både på stig och väg. Med uppdaterad dämpning, förbättrat grepp och ett GORE-TEX®-membran som håller fötterna torra är den redo för alla dina löpäventyr – oavsett väder och underlag.
    Hoka Clifton 9 GTX Men Black/Foggy Night
    2400 kr
    Hoka Clifton 9 Gore-Tex är en vattentålig löparsko som kombinerar Hoka’s berömda dämpning med skydd mot väder och vind. Den är designad för löpare som söker komfort och skydd under alla förhållanden, med en lätt och responsiv känsla som gör varje löprunda både bekväm och effektiv.

    Andra köpte även

    Madshus Overboot - Red
    740 kr
    En skyddande sko som sätts utanpå längdpjäxan. Används mycket promenad till & från spåret men även vid uppvärmning. Egentligen vid alla tillfällen när du inte står på skidorna! Ny design till 24/25
    Guruwax Klister
    Guruwax
    160 kr
    Riktigt bra klister från Guruwax, för både fin och grovkornig snö.
    Asics Novablast 5 Men Gravel/White
    1700 kr
    Novablast 5 är ett bra val om du vill ha en sko med extra energi.
    Skigo CM 26 kloss 20gr
    1499 kr
    CM26, ny fluorfri toppningsprodukt för säsong 2025, avsedd för varmt före.
    Fungerar från +3°C till +15°C i alla fören.