Aclima Trekking Wool Sock Jet Black  i gruppen Outdoor / UNDERKLÄDER / Strumpor hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (206063001r)
Aclima Trekking Wool Sock Jet Black
Aclima
Favorit

Aclima Trekking Wool Sock Jet Black

Aclima Trekking Wool Sock är en robust och bekväm ullstrumpa designad för långa vandringar och utomhusaktiviteter. Med sina fukttransporterande och värmereglerande egenskaper håller den dina fötter torra och varma, även under tuffa förhållanden.
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Aclima Trekking Wool Sock är en hållbar och komfortabel strumpa som är perfekt för alla dina utomhusäventyr. Tillverkad i högkvalitativ merinoull, ger den både värme och ventilation för att hålla fötterna torra och fräscha under hela dagen. Strumpan är designad för att tåla tuffa förhållanden och ger extra stöd och dämpning, vilket gör den idealisk för långa vandringar, trekking eller andra aktiviteter där komfort och hållbarhet är avgörande. Ullens naturliga egenskaper hjälper till att reglera temperaturen och transportera bort fukt, vilket förhindrar kalla och blöta fötter. Med en förstärkt tå- och hälkonstruktion ger Aclima Trekking Wool Sock både långvarig komfort och slitstyrka, vilket gör den till det självklara valet för äventyrare och friluftsentusiaster.
    • Specifikationer
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Se fler varor

    Aclima Liner Wool Sock Jet Black
    170 kr
    Aclima Liner Wool Sock är en tunn och mjuk ullstrumpa som erbjuder en extra komfortabel bas för dina fötter. Perfekt som ett innerlager under tjockare strumpor eller för vardagsanvändning, med ullens naturliga egenskaper som håller fötterna torra och varma.
    Aclima Running 2-pack Wool Socks Jet Black
    250 kr
    Aclima Running 2-pack Wool Socks är ett par tekniska löparstrumpor i högkvalitativ ull som ger både komfort och prestanda. Med sina fukttransporterande och temperaturreglerande egenskaper är de perfekta för både träning och tävling.

    Andra köpte även

    Swenor Fibreglass inkl bindning
    3600 kr
    Storsäljare! Vår mest sålda rullskida genom åren. Smidig men framförallt har den en stomme som tar upp vibrationerna utmärkt! Skön känsla & vi kan rekommendera den till alla upp till 95kg. Över 95kg så rekommenderar vi Finstep
    LEKI Rollertip  Fin Vario
    299 kr
    FIS-godkänd rullskidstruga (skruv) för Leki. Byter på 30 sek. Säljs i par
    Salomon XA Pro 3D V8 GTX Women Black
    REA
    fr. 800 kr (fr. 1600 kr)
    Salomon XA Pro 3D V8 GTX - En av våra mest sålda skor!  Passar utmärkt till dig som behöver en stabil sko.