Hoka Challenger 8 Women Blush/Dark Cedar i gruppen Skor / LÖPNING / Trailskor hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (1168717BSHDr)
Hoka Challenger 8 Women Blush/Dark Cedar
Hoka
Favorit

Hoka Challenger 8 Women Blush/Dark Cedar

Hoka Challenger 8 är en mångsidig trailsko som ger dig smidig komfort både på stig och väg. Med förbättrad dämpning och ett uppdaterat grepp är den redo för alla dina löpäventyr – oavsett underlag.
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Hoka Challenger 8 är en uppdaterad version av Hokas populära allround-trailsko, perfekt för dig som vill kunna växla mellan terräng och asfalt utan att kompromissa på komfort eller prestanda. Med förbättrad dämpning, ökad hållbarhet och bättre grepp är denna sko ett givet val för både vardagslöpare och långdistansentusiaster.

    Den åttande generationen av Challenger har fått en mer hållbar ovandel i återvunnen mesh, en mjukare mellansula med CMEVA-skum och ett nytt yttersulemönster som ger ännu bättre fäste på varierat underlag.


    Huvudegenskaper:

    • Mångsidig terräng- och landsvägskomfort
      Skons design gör att den presterar lika bra på asfalt som i lättare terräng, vilket gör den till ett utmärkt val för varierade löprundor.

    • Förbättrad dämpning med CMEVA-skum
      Den nya mellansulan ger ökad komfort och stabilitet, vilket minskar stötarna mot kroppen vid längre löpturer.

    • Yttersula med zonindelat greppmönster
      Gummipartierna är strategiskt placerade för att ge optimalt grepp på både blöta stigar och torra vägar, utan att påverka löpkänslan.

    • Specifikationer
    • Artikelnummer: 1168717BSHDr
      Läst: Normal
      För vem: Dam
      Vattentät: Nej
      Årsmodell: 24/25
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Se fler varor

    Hoka Challenger ATR 7 Women Forest Green
    2000 kr
    Hoka Challenger Atr 7 - Hybridskon som fungerar för all typ av löpning & promenad.
    Hoka Challenger 8 Wide Men Maple/Cardamom
    2150 kr
    Hoka Challenger 8 Wide M är en mångsidig trailsko för män som söker extra utrymme och maximal komfort. Med förbättrad dämpning, breddad läst och greppvänlig yttersula passar den både på stigen och i vardagen.
    Hoka Challenger 8 Men Black/Outer Orbit
    2150 kr
    Hoka Challenger 8 är en mångsidig trailsko som ger dig smidig komfort både på stig och väg. Med förbättrad dämpning och ett uppdaterat grepp är den redo för alla dina löpäventyr – oavsett underlag.
    Hoka Mach 6 Men Varsity Navy & Nautical Dusk
    REA
    1390 kr (2000 kr)
    Hoka Mach 6 är en lätt och responsiv löparsko som kombinerar komfort med explosiv energiåtergivning – perfekt för både tempopass och längre distanser.

    Andra köpte även

    Lenz Heat Sock 4.1 + Heat Pack
    1995 kr

    Set med Värmestrumpor och batteripack.

    Guruwax Burkvalla
    160 kr
    Erkänt bra burkar som används flitigt i flera landslag.
    RODE Klister
    135 kr
    Klassiska klistervallor från Rode som är ett måste i vallaboxen.
    Guruwax Klister
    Guruwax
    160 kr
    Riktigt bra klister från Guruwax, för både fin och grovkornig snö.