Merrell Morphlite Men Black/White i gruppen Skor / LÖPNING / Löparskor hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (J068167r)
Merrell Morphlite Men Black/White
Merrell
Favorit

Merrell Morphlite Men Black/White

Njut av överlägsen komfort och flexibilitet på dina promenader och löprundor med Merrell Morphlite, skon som är designad för att följa dina rörelser.
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Merrell Morphlite är en lättviktig och flexibel sko som är perfekt för både promenader och löpning. Med en ventilerande mesh-ovandel håller denna sko dina fötter svala och bekväma, medan den anatomiskt formade fotbädden ger exceptionellt stöd och komfort. Yttersulan är utrustad med Merrells välkända greppteknologi, vilket säkerställer att du har bra fäste på alla underlag. Morphlite är den perfekta skon för den som söker både stil och funktion i sin träning.

    Huvudegenskaper

    • Lätt och flexibel: Designad för att följa dina naturliga rörelser.
    • Ventilerande komfort: Mesh-ovandel som håller fötterna svala och bekväma.
    • Exceptionellt grepp: Merrells greppteknologi ger pålitligt fäste på alla underlag.
    • Specifikationer
    • Läst: Normal
      För vem: Herr
      Vattentät: Nej
      Årsmodell: 23/24
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Se fler varor

    Merrell Wildwood Aerosport Men Black/Rock
    REA
    899 kr (1200 kr)
    Tunn och sval sko från Merrell med bra grepp!
    Merrell Speed Strike 2 GTX Men
    1199 kr
    Speed Strike 2 GORE-TEX kombinerar komfort och pålitligt väderskydd från en vattentät vandringssko med en snabbare och mer atletisk design än traditionella kängor.
    Merell Morphlite Women Pink Salt
    1300 kr
    Merrell Morphlite är en lätt och bekväm sko som passar perfekt för både vardag och promenader. Med sin smidiga design och dämpande sula får du en följsam känsla i varje steg – oavsett om du går i stan eller på lättare stigar.
    Merrell Agility Peak 5 Men Rush Orange
    1900 kr
    Merrell Agility Peak 5 är en stabil och välbalanserad trailsko för dig som vill ta löpningen till nästa nivå. Med förbättrad passform, dämpning och grepp ger den ett tryggt steg i teknisk terräng – utan att kompromissa med komforten.

    Andra köpte även

    KV+ GARA Quick-change Rollerski Tip FIS
    240 kr

    FIS-godkänd rullskidtruga från KV+ till deras Quick-change system.

    Madshus Overboot - Red
    740 kr
    En skyddande sko som sätts utanpå längdpjäxan. Används mycket promenad till & från spåret men även vid uppvärmning. Egentligen vid alla tillfällen när du inte står på skidorna! Ny design till 24/25
    Asics Novablast 5 Men Gravel/White
    1700 kr
    Novablast 5 är ett bra val om du vill ha en sko med extra energi.
    Guruwax Klister
    Guruwax
    160 kr
    Riktigt bra klister från Guruwax, för både fin och grovkornig snö.