Seger Running Thin Comfort Black i gruppen Outdoor / UNDERKLÄDER / Strumpor hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (6020008svartr)
Seger Running Thin Comfort Black
Seger
Favorit

Seger Running Thin Comfort Black

Seger Running Thin Comfort är en tunn och lätt löparstrumpa som ger maximal komfort och ventilation under löpningen.
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Seger Running Thin Comfort är designad för löpare som söker en lätt, tunn strumpa som ändå erbjuder hög komfort och funktion. Den tunna konstruktionen ger en nära passform och förbättrad ventilation, vilket gör att fötterna hålls torra och fräscha under hela löprundan. Strumpans fukttransporterande material leder snabbt bort svett och ger en behaglig känsla utan att kännas för varm. Den ergonomiska passformen ger bra stöd till fot och vrist, vilket minskar risken för blåsor och obehag under längre pass. Seger Running Thin Comfort är det perfekta valet för löpare som vill ha en strumpa som ger fri rörelse, samtidigt som den upprätthåller hög komfort och funktion hela vägen från start till mål.
    • Specifikationer
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Se fler varor

    Seger Running Mid Comfort Black
    275 kr
    Seger Running Mid Comfort är ett par högkvalitativa löparstrumpor som ger optimal komfort och stöd under hela löpturen. Med en medelhög design och ergonomisk passform håller de fötterna torra och fräscha, vilket gör dem perfekta för både träning och tävling.
    Seger Liner Thin Black
    200 kr
    Seger Liner Thin är en tunn, mjuk och lätt strumpa som ger extra komfort och fukttransport. Perfekt som ett innerlager eller för vardagsanvändning, håller den dina fötter torra och fräscha hela dagen.
    Seger Thin Wool Socks 2-pack Black
    149 kr
    Seger Thin Wool Socks 2-pack är ett par tunna och bekväma ullstrumpor som ger dina fötter både värme och ventilation. Perfekta för både vardag och aktivitet, och nu i ett praktiskt 2-pack.
    Seger Running Thin Comfort White
    275 kr
    Seger Running Thin Comfort är en tunn och lätt löparstrumpa som ger maximal komfort och ventilation under löpningen.

    Andra köpte även

    Swix FIS- Rullskidstruga TBS
    200 kr
    FIS-godkänd truga  för tävling. Med TBS system som gör det enkelt att  byta (Bara skruva). Passar till stavar med TBS system (Swix & Madshus)
    Nils Master Invincible 15cm/30g
    279 kr
    Upptäck ett av Sveriges största utbud på Nils Master Invincible 15cm - klassiskt handgjort träbete, tillverkat i Finland!
    Brooks Adrenaline GTS 24 Extra Wide Men Black
    REA
    1350 kr (1800 kr)
    Brooks Adrenaline GTS 24 Extra Wide M är en stabil och bekväm löparsko med extra bred passform – perfekt för löpare som söker stöd och komfort på varje löptur. Med uppdaterad mellansula och GuideRails-stöd ger den en smidig och skyddad löpupplevelse.