Ultimate Direction Blazek 10 L i gruppen Outdoor / TRÄNING / Löpartillbehör hos Rune Östberg Cykel & Sport Aktiebolag (UL0086F001r)
Ultimate Direction Blazek 10 L
Ultimate Direction
Favorit

Ultimate Direction Blazek 10 L

Ultimate Direction Blazek 10 L är en mångsidig löparväst designad för både träning och tävling i teknisk terräng. Med 10 liter packvolym, låg vikt och genomtänkta detaljer är den perfekt för längre pass – OBS! vätskeblåsa och flaskor säljs separat.
Mer information
 
Antal: 
  • Produktbeskrivning
  • Ultimate Direction Blazek 10 L är en teknisk löparväst framtagen för traillöpare som kräver både packutrymme och rörelsefrihet. Den rymmer det du behöver för längre äventyr – från energi och förstärkningsplagg till pannlampa och stavar – utan att kännas tung eller klumpig.

    Västen är tillverkad i ultralätt, ventilerande material med stretchzoner som anpassar sig efter kroppen. Axelremmarna har integrerade fack för flaskor (Body Bottle-kompatibla) och ryggpanelen rymmer en vätskeblåsa – men dessa säljs separat, så att du själv kan välja vätskelösning efter behov.

    Passformen finjusteras enkelt med kroksystemet fram, och smarta detaljer som stavfästen, reflexpaneler och säkra fickor gör Blazek 10 L till ett självklart val för både träning, fjällopp och ultras.


    Huvudegenskaper

    • 10 liters kapacitet – perfekt för längre pass eller heldagar på stigarna

    • Kompatibel med Body Bottle och vätskeblåsa (ingår ej)

    • Ventilerande meshkonstruktion med stretchpaneler för perfekt passform

    • Flera organiserade fack – inklusive dragkedjefack för värdesaker

    • Justerbart frontsystem för stabilitet i rörelse

    • Stavfästen och reflexdetaljer för funktion och säkerhet


    Tekniska specifikationer

    • Volym: 10 liter

    • Vikt: Ca 230 gram (utan vätskesystem)

    • Material: Ultralätt, ventilerande mono mesh och ripstop

    • Fickor: Totalt 9 fack – inklusive flaskfickor framtill och huvudfack bak

    • Stavfäste: Ja

    • Reflexdetaljer: Ja, för synlighet i mörker

    • Vätskesystem: Kompatibel med vätskeblåsa (upp till 2L) och två 500 ml Body Bottles – säljs separat

    • Specifikationer
    • Köpguide
    • Behöver du hjälp med att hitta rätt produkter för dig? Då ska vi hjälpa dig att hitta rätt! Här har vi samlat vår produktguider, där vi löpande fyller på med informtion/guider i takt med att vår webshop byggs ut. 

      MaterialguideStorleksguide
      Hittar du inte det du söker så tveka inte att höra av dig till oss!/Gänget på Runes

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    omdömen

    För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt på din kundprofil.

    Den här produkten har inga recensioner.

    Andra köpte även

    Brooks Adrenaline GTS 24 Extra Wide Men Black
    REA
    1350 kr (1800 kr)
    Brooks Adrenaline GTS 24 Extra Wide M är en stabil och bekväm löparsko med extra bred passform – perfekt för löpare som söker stöd och komfort på varje löptur. Med uppdaterad mellansula och GuideRails-stöd ger den en smidig och skyddad löpupplevelse.
    Saucony Echelon 10 Wide Men Birch/Gum
    1950 kr
    Saucony Echelon 10 Wide M är löparskon för dig som prioriterar komfort, stabilitet och extra utrymme – varje steg, varje dag.
    Rex Rullskidsspets
    149 kr
    Rullskidstruga för att limma på stav. Olika färger för olika dimensioner. Säljs i par.
    Skechers Slip-ins: Glide Step Men | TPMT Beige |
    1400 kr

    Glide-Step kombinerar innovativ komfort med smidig funktionalitet. Med handsfree-insteg, stötdämpande Glide-Step-mellansula och en lätt, ventilerande design får du en sko som är lika bekväm som den är praktisk. Perfekt för vardag, promenader och aktiva dagar – bara att kliva i och ge dig iväg!